Tinkimättömästi töitä ajan aallonharjalla

Tavoitteenamme läpi tarinan on aina ollut tarjota laadukasta palvelua ja rahanarvoisia tuloksia. Olemme halunneet pysyä ajan aallonharjalla tekemällä tinkimättömästi töitä ja ottamalla rohkeasti uusia kanavia ja palveluita tarjontaamme.

Yrityksemme juontaa juurensa Turkuun ja vuoteen 2012, kun pitkään alalla yhdessä töitä tehneiden kaverusten ajatuksista kasvoi Pro Ratas Oy. Kokemusta alalta oli, mutta freesi tulokulma puuttui. Ensiaskeleet päätettiin ottaa somemarkkinoinnin parissa ja vauhti on sen jälkeen kiihtynyt mukavasti. Somen lisäksi kiinnostuimme liikkuvasta kuvasta, jolloin intohimosta syntyi oma videotuotanto – tuotanto, johon panostamme, ja josta olemme ylpeitä. Tuoteperheemme on kasvanut vuosien mittaan yhä laajemmaksi, ja kattaa nykypäivänä laajalti digimarkkinoinnin eri kanavat ja ratkaisut aina kotisivuista mainontaan ja verkkokaupoista analytiikkaan.

Lokakuusta 2017 lähtien olemme kirjoittaneet tarinaamme yhdessä Kalevan kanssa, kun meistä tuli osa Kaleva Mediaa. Lue lisää Kaleva Mediasta tästä!

Asiakaspalvelu

Asiakaspalvelumme on avoinna arkisin klo 10-14.

Myynti

Evgeny Vinokurov

Evgeny Vinokurov

myynti
045 356 1104
evgeny.vinokurov@proratas.fi

Taina Laaksonen

Taina Laaksonen

myynti
040 673 7550
taina.laaksonen@proratas.fi

Henna Kupari

Henna Kupari

myynti
040 135 4306
henna.kupari@proratas.fi

Antti Korhonen

myynti
041 730 3150
antti.korhonen@proratas.fi

MInna Henriksson

Minna Henriksson

myynti
040 657 6775
minna.henriksson@proratas.fi

Santtu Sorri

Santtu Sorri

myyntijohtaja
040 869 1830
santtu.sorri@proratas.fi

Essi Kallio

myynti
044 744 1985
essi.kallio@proratas.fi

Marianne Penttilä

myynti
044 727 7240
marianne.penttila@proratas.fi

Tuotanto

Google- ja some-mainonta

Heidi Kuisma

Heidi Kuisma

Google-tiimi
044 772 1043
heidi.kuisma@proratas.fi

Marju Aavikko

Marju Aavikko

Google-tiimi
044 278 0049
marju.aavikko@proratas.fi

Teemu Passoja

Teemu Passoja

Sometiimi
040 553 0407
teemu.passoja@proratas.fi

Videotuotanto

Petri Vilen

Petri Vilén

Videotuotanto
044 756 5537
petri.vilen@proratas.fi

Sara Nieminen

Sara Nieminen

Videotuotanto
040 516 7645
sara.nieminen@proratas.fi

Johanna Viren

Johanna Virén

Videotuotanto
johanna.viren@proratas.fi

Kotisivutuotanto

Riina Humalajoki

Riina Humalajoki

Projektipäällikkö, Kotisivutuotanto
041 730 1954
riina.humalajoki@proratas.fi

Johto ja tukitoiminnot

Karoliina haikonen

Digi- ja sisältömarkkinointipalveluiden johtaja
044 345 5554
karoliina.haikonen@kalevamedia.fi

Santtu Sorri

Santtu Sorri

myyntijohtaja
040 869 1830
santtu.sorri@proratas.fi

Janne Oksa

Janne Oksa

myynnin kehityspäällikkö
0400 521 195
janne.oksa@proratas.fi

Laura Kalliokoski

Laura Kalliokoski

IT-tuki / myynnin assistentti
040 482 4321
laura.kalliokoski@proratas.fi